Stefan Kuntz açıklaması: Birebir tespitleri biz de yapıyoruz, değerli olan neler yapılacağı

Podhani

Global Mod
Global Mod
Müellifimiz Cem Dizdar, TRT Spor’da yayınlanan Spor Manşet programında

A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un açıklamalarını kıymetlendirdi ve Ahmet Can Kaplan hakkında açıklamalarda bulundu.

Cem Dizdar: ‘’İşte Turkish lokum, şiş kebap biz buraya geldiğimiz de evvel bir kendimizi övdürüyoruz insanlara. Maçı kazanamadığındatekrar konuşulmasını yeğlerim. Yani maç kaybettiğinde bir konuşalım bakalım ne diyecek Kuntz? örneğin kent hoş miymiş, beşerler yalnızca sabırsız mıymış? Biz de sabır yanlış anlaşılan bir şey. Bugün birkaç yere baktırdım, Ahmet Can Kaplan’ın eğitim durumu nedir diye merak ettim. Burada deniyor ya eğitim sistemi ile ulusal eğitim falan bulamıyoruz çocuğun niçin okuduğunu. Hangi liseyi bitirdiğini, mevcut durumda bir yere devam edip etmediğini, bir okulda okuyup okumadığını, yabancı lisan bilip bilmediğini bulamıyoruz. Nizamın ve işleyişin o çocukları eğitimin içine çekecek. Öğrenmeyi kendi hayatlarının bir modülü haline getirdiğinde biz ona eğitim diyoruz. Yoksa herkes diploma alır. Sabretmek biz de yanlış anlaşılan bir şey. O niçinle bir batılının bizi anlaması pek kolay olmuyor. Tıpkı tespitleri bizler de yapıyoruz, kıymetli olan nelerin yapılacağı.’’ dedi.