“Solvers Wanted 2022” yarışmasının yeni projeleri başlıyor

VividLol

New member
İki yeni isim için açılış toplantısı Yeniliklere açık olmak katıldığı Roma’da gerçekleştirilen projeler Leonardo’nun CTIO’su Franco Ongaro. Duruşmalar iki büyüleyici konuya odaklandı: Beyin Bilgisayar Arayüzü Ve Havacılık ve Uzay Endüstrisi için Yapısal Bataryalar.

İlk zorluk, bir insan operatörün düşüncelerini işleyebilecek ve uzaktan insan komutuyla ve herhangi bir motor işlemi kullanmadan bilgisayar ekranında görüntülenebilen basit eylemleri gerçekleştirmeye başlayabilecek yeni çözümler belirlemekti.

İkincisi, yapısal elemanlar olarak işlev görebilen ve aynı zamanda havacılık endüstrisinde enerji depolaması sağlayan çok işlevli malzemeleri veya birleştirilmiş sistemleri değerlendirmekti.

Leonardo, alınan birçok projeden ikisini seçti:

  • ‘BCI KULLANICI İÇERİĞİ MAKİNE TUNER’ Roberto Isabella, Angela Meloni, Pier Luigi Marconi ve Stefano Tiburzi’den oluşan yenilikçi KOBİ Brainy Solutions Enterprise tarafından oluşturuldu.
  • ‘İBAT’ Michele Guida, Gennaro Di Mauro, Pietro Russo, Gabriella Santagata, Salvatore Mallardo ve Domenico Zannini’den oluşan Federico II Napoli Üniversitesi ekibi tarafından oluşturuldu.
Leonardo, kazananlara çözümlerini uygulamaları için bir ortaklık sözleşmesi verdi. Logolarına ağın ticari markasını ekleyerek ‘İnovasyon için Leonardo ekibi’ ağına katılabilecekler. Günün etkinlikleri, ilgili çözümlerin sunumunu ve sonraki 12 aylık etkinliklerin planlanmasını gördü.

Diğer sunumlarda yeni gelişmeler yer aldı. Çözücüler Aranıyoryanında Leonardo’nun ilk çağrısıyla açılan yeni ortak zorluklar bölümü de dahil olmak üzere COTEC Vakfı (Enel ve Eni) iş güvenliği konusunda ve Leonardo Ve Açık İtalya 2023 call4Solutionnerede 180 yenilik ihtiyacı yayınlandı.

Leonardo’nun inovasyon ekosistemini büyütmek için, yeni ve giderek daha zorlu mücadeleler yakında katılıma açık olacak. Güncel kalmak için adresindeki özel Çözücüler Aranıyor sayfasını ziyaret edin. solventswanted.leonardo.com.
 
Üst