Potanın Tarzanları seriye bağladı

Podhani

New member
MANİSA (İGFA) – Potanın Tarzanları Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde (BSL) Muradiye Spor Salonu’nda TOFAŞ’ı ağırladı.

Karşılaşmayı, Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün ile birlikte MHP Küme Lider Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa 1’inci Tugay Kumandanı Sebahattin Kalkan, MHP Şehzadeler İlçe Lideri Şener Özten, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ergün Aksoy ile Metin Memiş, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Manisa FK Kulüp Lideri Mevlüt Aktan, Manisa BBSK Lideri Bora Çaylan ve idare şurası üyeleri de tribünde takip etti.


Karşılaşmaya sert başlayan Potanın Tarzanları, TOFAŞ’a kolay şayı talihi vermediği birinci çeyrekte 18-13’lük skor üstünlüğünü yakaladı. İkinci çeyrek istikrarlı bir oyuna sahne olurken soyunma odasına 37-32’lik skorla yeşil-beyazlı kadronun üstünlüğü ile gidildi. İkinci çeyrekte savunmada düşen Potanın Tarzanları, 63-58’lik skorla skor avantajını kaybetmesine karşın final döneminde hem savunmada hem hamlede tesirli bir oyun sergiledi. Rakibine 13 sayı müsaadesi veren Manisa BBSK, müsabakadan 82-76’lık skorla galip ayrıldı.

Yeşil-beyazlı grup bu sonuçla dörtte dört yaptı.
 
Üst