Ortaklık: Salesforce Hizmetlerinde OpenAI ML Modelleri

Saberie

Active member
Salesforce TrailblazerDX 2023 geliştirici konferansında şirket, makine öğrenimi modellerinin OpenAI modelleriyle birleştirildiğini duyurdu. Aynı zamanda Salesforce, şirketin müşteri ilişkileri yönetimi yazılımına doğrudan entegre olan EinsteinGPT adlı kendi yapay zeka yazılımının kullanıma sunulduğunu duyurdu.


Yapay zeka her yerde


Salesforce’ta kendi EinsteinGPT yazılımı, Slack ve diğer birçok hizmet artık yeni özelliklerle entegre edildi. Satıcıya göre, CRM yazılımında üretken yapay zeka sunan ilk şirketlerden biridir. ChatGPT’ye benzer şekilde, yeni şablonlar öncelikle metin oluşturmaya odaklanır. Hazır metinler ve metin modülleri özellikle yönetim ve müşteri hizmetleri alanında kullanıcıların işini kolaylaştırmalıdır. Ancak Salesforce, geliştirme ekipleri için de rahatlama vaat ediyor: Github’un CoPilot’u veya Amazon Web Services’ın CodeWhisperer’ı gibi EinsteinGPT, geliştiricilerin uygun kod parçacıklarını bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Sistem ayrıca APEX programlama dili kodunu anlayabilir ve ilgili soruları yanıtlayabilir.

EinsteinGPT entegrasyonunun, basit sorulara veya komutlara yanıt olarak çeşitli grafikleri ve çizelgeleri açıklayabildiği söyleniyor. SalesForce ekosistemindeki tüm veriler için merkezi bir toplama noktası olan SalesForce Datacloud ile bağlantılı olarak yapay zeka, farklı verilerin bağlamını tanıyabilir ve bu nedenle daha büyük bir kesinlikle doğru beyanlarda bulunabilmelidir.

Veri görselleştirmeye entegrasyon


Tableau’da Baş Ürün Sorumlusu olan Francois Ajenstat’a göre, EinsteinGPT’yi Tableau veri görselleştirme yazılımına entegre etmek, veri analizini de çok daha kolay hale getirecektir. Bunun amacı, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için veri analitiğine girişi basitleştirmek ve uzman işgücü piyasası bilgisi eksikliğini ve karmakarışık veri dağlarını anlama eksikliğini ortadan kaldırmaktır.

Geliştirici fuarında Salesforce ayrıca 250 milyon $ sermayeli yeni bir AI yatırım fonunun lansmanını duyurdu. Bu, daha fazla yapay zeka girişimini artırmaya yardımcı olacaktır. Yatırım fonunun başlangıcında, dört AI start-up şirketine yatırım yapılmalıdır.(FM)Haberin Sonu
 
Üst