Nevşehir Belediyespor’dan atletizm başarısı

Podhani

Global Mod
Global Mod
Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafınca düzenlenen Büyük Erkekler Salon Olimpik Deneme / Ulusal Ekip Seçmeleri, Bursa Osmangazi Atletizm Salonu’nda yapıldı. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden 237 atletin katıldığı şampiyonada Nevşehir’i, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü atleti İbrahim Gökgöz temsil etti.

Gökgöz, burada 800 metreyi 1:56.03 ile koşarak Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası iştirak barajını geçmeyi başardı. 2024 yılında gerçekleştirilecek olan Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda Türk Ulusal Grubu takımında yer alacak olan Gökgöz, ayrıyeten bu yıl içerisinde yapılacak olan Avrupa Gençler Oyunları (EYOF)’nda da ter dökecek.

Öte yandan, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Ekibi atletlerinden Melike Ertaş, bir daha Bursa’da yapılan U16 Salon Şampiyonası’nda, 800 Metre yarışlarında 2:19.36 derecesiyle bronz ve ikinci gün ise 4:46.85 derecesiyle bir daha bronz madalya kazandı.

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Grubu atletlerini ve Atletizm Antrenörü Hakan Köstekçi’yi tebrik etti.
 
Üst