Leonardo’nun 75. yıldönümü: teknolojik evrimin ortak noktası

VividLol

New member
İtalyan havacılık, savunma ve güvenlik endüstrisinin ve pazarlarının, teknolojilerinin ve insanlarının yetmiş beş yıllık tarihi. Yetmiş beş yıl ülkemizde ve toplumlarda ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmaya hizmet etti. Çünkü 18 Mart 1948’de Finmeccanica adıyla kurulan Leonardo’nun tarihi, İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana İtalya’nın imalat sanayisinin geçirdiği evrimin ortak çizgisidir. Bu üç çeyrek asırlık tarihin yorumunun orijinal anahtarı ” ciltte sunulmaktadır.Leonardo. İtalya’nın endüstriyel motoru ve teknolojik sınırı”, (“Leonardo: İtalya’nın endüstriyel motoru ve teknolojik sınırı”), Il Sole 24 Ore muhabiri tarafından yazıldı. Paolo Bricco ve il Mulino tarafından yayınlandı.

Bricco’nun yeni kitapta belirttiği gibi, “Leonardo, çağının, küreselleşme ve hiperteknolojik kapitalizm çağının yanı sıra İtalya çağının bir ifadesidir ve ülke endüstrisinin fizyolojisine önemli bir katkı sağlar.”. Beş önemli an şirketin 75 yıllık geçmişi hepsi aynı sabiti paylaşır: İtalya ve ortak ulusların endüstriyel gelişimi için stratejik teknolojilerin varlığı. İlk an, 1948’de, İtalya’nın Endüstriyel Yeniden Yapılanma Enstitüsü (IRI) tarafından yürütülen ve ülkenin savaş sonrası yeniden yapılanmasında başı çeken termoelektrik ve mekanik endüstrisi ile gemi inşasında ülkenin başlangıcına denk geldi.


Transatlantik gemisi REX’in lansmanı. Ansaldo Tersaneleri, Cenova, 1931

Sonra, altmışlar ve seksenler arasında, havacılık endüstrisi ve ortaya çıkan Elektronik endüstrisi bir yanda, diğer yanda gemi inşa endüstrisinin ayrılmasının ardından kitlesel otomobil pazarında. Doksanların sonları ve yeni milenyumun ilk yılları, Havacılık, Savunma ve Güvenlik İtalya’daki endüstriler, 2005 yılından sonra Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Polonya’da uluslararası genişleme. 2013’ün sonundan bu yana, bunu varlıkların rasyonalizasyonu ve yeniden yapılanma izledi. Bir şirket rekabet gücü ve yatırım kapasitesi gerekliliklerini karşılamak – yenilikçi iş alanlarına ve teknolojik döngülere odaklanmak için temel faktörler.
 
Üst