Leonardo ve LVenture Group: BIF – Business Innovation Factory’nin yeni baskısı başlıyor

VividLol

New member
ikinci baskısının başlaması BIF – İş İnovasyon Fabrikası – şu anda, Leonardo’nun 2022’de – LVenture ile işbirliği içinde – başlattığı ve her yıl şirketin dijital hizmet yelpazesini yenilikçi çözümlerle genişletebilecek on adede kadar start-up’ın seçilmesi için başlattığı üç yıllık bir program başlıyor.

Başvuru çağrısına yanıt olarak bugünden 24 Mart’a kadar çevrimiçi adaylar sunulabilir; altı aylık hızlandırma programı Leonardo‘nin Roma’daki LVenture merkezindeki BIF alanları. Bu arada, BIF’in ilk baskısının sonuçları şimdi ortaya çıkıyor ve en büyük ilgiyi göreceği düşünülen iki şirketin kimlikleri ortaya çıkıyor. Bunlar, ayrılmış sermayelerindeki artış yoluyla Leonardo tarafından (her biri 500 bin Euro’ya kadar) öz sermaye yatırımı için seçilmiştir.

Ekim 2022’de sona eren ilk BIF’e, %41’i İtalya dışından gelen 170’den fazla başvuru geldi. Projelerin analizi, odaklanarak hizmete sokma Ve otonom sistemler, jürinin 20 girişimciden oluşan bir kısa liste hazırlamasına izin verdi. Daha sonra en iyi on proje, Leonardo’nun yaklaşık bir milyon euro yatırım yaptığı hızlandırma programına kabul edilmek üzere seçildi. İki şirket de ek kaynaklardan yararlanacak.

İtalya ve yurtdışında yeni kurulan şirketlere ve üniversite yan kuruluşlarına açık olan BIF’in ikinci baskısındaki iki ilgi alanı şunlardır: simülasyon ve oyunlaştırma Ve ağ ve siber güvenlik. Başvuru çağrısına yanıt vermek için, bunlar çevrimiçi olarak leonardoaccelerator.com adresinden gönderilebilir. Başvuruların açık olduğu dönemde Napoli, Milano (yatırımcı günü düzenlenecek), Tel Aviv, Londra ve Münih’te tanıtım amaçlı roadshow düzenlenecektir.
 
Üst