Leonardo ve Arbolia, Foggia tesisinde yeni bir yeşil alan oluşturuyor

VividLol

New member
Leonardo’nun dekarbonizasyon taahhüdü

Leonardo, bir süredir emisyonları azaltmaya yönelik projeler üzerinde çalışıyor, emisyonları azaltma hedefi doğrultusunda çalışıyor. %40 oranında CO2 2030 yılına kadar, kaynakların daha verimli kullanılmasına izin vermek ve ekolojik geçişi desteklemek 2022’de Leonardo, Bilime Dayalı Hedef girişimi (SBTi), UN Global Compact (UNGC), World Resource Institute (WRI), CDP (Carbon Disclosure Project) ve şu anda dünya çapında 2.000’den fazla üye şirketi bulunan WWF tarafından desteklenen bir ortaklık. SBTi, 2015 Paris Anlaşması uyarınca küresel sıcaklık artışını 1,5°C ile sınırlama hedefiyle uyumlu hedefler belirlemede şirketlere rehberlik ederek karbondan arındırma hedefini gerçekleştirme çabalarında şirketleri destekler.

Leonardo’nun Foggia’daki üretim tesisi

yaklaşık olarak 1.000 çalışanTedarik zincirindeki iş gücüne ek olarak, Foggia tesisi, Leonardo’nun havacılık bölümünün övünen başarılarından biridir. askeri ve sivil uçaklar için kompozit malzemelerden yapılmış hava yapılarının üretimi için mükemmeliyet merkezi: Eurofighter Typhoon’dan F-35’e ve Boeing 787 Dreamliner’dan çok satan bölgesel bir turboprop uçak olan ATR’ye. Site, şirketin somut bir örneğini temsil ediyor. yenilik ve endüstriyel dönüşüm süreçlerimevcut programların rekabet edebilirliğini sağlamak ve gelecekteki fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için üretim hatları ve kurumsal süreçlerin dijitalleştirilmesine yapılan yatırım yoluyla uygulanmaktadır. Airbus A220 program hattının eksiksiz otomasyonu küresel havacılık pazarındaki rekabet gücünü artırmayı ve tedarik zinciriyle entegrasyonu optimize etmeyi amaçlayan çözümlerle kapasiteyi, üretim süreçlerini ve lojistik akışları genişletmek ve artırmak için Foggia’da uygulandı.