Leonardo, Eklemeli Üretim konusunda AB araştırma programında

VividLol

New member
Eklemeli üretim yoluyla yeniden tasarlama NGCTR'nin Kompleks Şanzıman Muhafazası (Yeni Nesil Sivil Tiltrotor, Avrupa Komisyonu tarafından Clean Sky 2-Horizon 2020 aracılığıyla finanse edilen, yeni bir sivil tiltrotorun geliştirilmesi için finanse edilen bir programdır) şu anda geleneksel süreçler kullanılarak üretilen, yüksek geometrik ve işlevsel karmaşıklığa sahip bir bileşeni temsil etmektedir: bu çekirdeği Yüksek Performanslar için Metalik Eklemeli Üretim (MAM4HP) Avrupa Birliği – NextGenerationEU tarafından finanse edilen ve Leonardo'nun hibe esasına göre sağlanan 87.475,00 Euro tutarında bir katkı elde edeceği araştırma projesi. Proje, Ducati, Bonfiglioli, Poggipolini, Altair ve Juno gibi sektörlerinin önde gelen firmalarının ortaklığının yanı sıra Bologna Üniversitesi ve Torino Politeknik Üniversitesi'nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Program, Haziran 2023'te kamuya duyurulmak suretiyle BI-REX tarafından finanse edilmektedir. 8 ulusal program arasında Yetkinlik Merkezleri İşletme Bakanlığı tarafından kurulan ve hükümetin Endüstri 4.0 planı kapsamında Made in Italy, BI-REX bir kamu-özel sektör konsorsiyumudur odaklanmak Büyük veriortaklık içinde bir araya gelmek 60 oyuncular Üniversiteler, Araştırma Merkezleri ve sektördeki mükemmel şirketler dahil.

18 ay MAM4HP projesi Yapısal bir optimizasyon aşamasını ve başlangıç bileşeninin kritik bir analiz aşamasını içerecek olup, (mümkünse) düzenekleri veya işlevleri mümkün olan en az sayıda öğeye dahil etmeyi amaçlayan katkı maddesiyle olası yeniden tasarımla birlikte. Hedefleri çok yönlüdür ve tasarım ve süreç aşamalarının çeşitli yönlerine derinlemesine bakış helikopter üretimiyle ilgili karter Yüksek geometrik karmaşıklık ve yüksek tasarım gereklilikleri ile karakterize edilen benzer bileşenlerin imalatı için bir tasarım kılavuzu tanımlarken, eklemeli teknolojiyi kullanmak.

Ana teknik hedefler şunlardır: ürün optimizasyonuelde edilen avantajlardan yararlanılarak Eklemeli İmalata Yönelik Tasarım; süreç optimizasyonuüretim süreci ve denetim metodolojilerinin incelenmesi yoluyla; Ve tekno-ekonomik değerlendirme, Çünkü bu örnek olay çalışması, geleceğe yönelik özel iş senaryolarının oluşturulması için tahmin tahminleri ve KPI'lar açısından ön değerlendirmeler yapmak için temel unsurları sağlayacaktır.

Bu hedeflere ulaşmak şunları sağlayacaktır: Leonardo Helikopterleri Helikopter bileşenlerinde veya alt montajlarında ALM tekniklerinin kullanılması sayesinde ürünlerinin rekabet gücünü artırmak.