Kocaeli’nde ilköğretim öğrencilerine tam gaz spor!

Podhani

Global Mod
Global Mod
KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları’nda yeni periyot başladı. Her yıl fazlaca sayıda müracaatın yapıldığı ve on binlerce öğrencinin fiyatsız spor yapmak için tercih ettiği bilhassa ilköğretim çağındaki çocukların hür vakit içinderını en âlâ biçimde değerlendirmeleri için kusursuz bir imkân sağlıyor.

2022-2023 öğretim yılından bugüne kadar fiyatsız Spor Okulları kapsamında bu yılda 33 binden çok öğrenci sporla tanıştırırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Spor Kenti Kocaeli vizyonuyla yeni periyotta de 06-14 yaş kümesi öğrencinin eğitim aldığı yaklaşık 41 binin üzerinde öğrenci de sporla buluşturacak.

Kocaeli’ni spor kent yapma konusunda tezli olduklarını, bu kapsamda sağlıklı jenerasyonlar yetiştirilmesi ismine da sporun epey değerli bir yer olduğuna dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, bu maksadın gerçekleşebilmesi için Kılavuz gençliğe on yıldır devam eden fiyatsız spor okullarını da yeni bir periyodu açtıklarını belirtti. Lider Büyükakın, “Çocuklarımıza spor yaptırmak için çalışıyoruz. Bu yıl da kılavuz gençlerimize spor faaliyetlerimizden yaralanmak ismine hoş bir fırsat sunduk. Sağlıklı bir kuşağı yetiştirilmesinde Büyükşehir Belediyesi olarak bizim de sorumluluklarımız var. Çocuklarımız sağlıklı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz” diye konuştu.