Kayseri Kocasinan’da atletler tek yumruk

Podhani

Global Mod
Global Mod
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi temsil edecek olan atletleri tebrik eden Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her alanda olduğu üzere sporda da savlı olduklarını belirterek, şampiyon sportmenler yetiştirdiklerini vurguladı.

Barbaros Mahallesi’ndeki Kocasinan Belediyesi Spor Merkezi’nde gerçekleşen Boks Kayseri Vilayet Şampiyonası’nda Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü atletleri karşılaşmalara damga vurdu. Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü 54 kiloda boks sportmeni Muhammed Budak, 75 kiloda boks sportmeni Eren Kılıç ve 81 kiloda boks sportmeni Hikmet Gül Türkmen, Kayseri Şampiyonu oldu. 57 kiloda boks sportmeni Yiğit Aktulum ise ikinci oldu. Sıkletlerinde başarılı olan sportmenler, Türkiye Boks Federasyonu tarafınca 19-26 Şubat tarihleri içinde Bursa’da yapılacak olan Türkiye Genç Erkekler ve Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi temsil etme hakkı kazandı.

Sporculara dayanak verip, müsabakaları takip eden Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak öbür alanlarda olduğu üzere spor alanında büyük başarılara imza attıklarını belirterek; “Bütün atletleri tebrik ediyoruz. Her vakit sporun ve atletin yanındayız. Kocasinan Belediyesi olarak her alanda olduğu üzere spor alanında da iddialıyız. Şampiyon atletler yetiştirmenin yanı sıra burada değerli olan birlik, birliktelik, kardeşlik ve ekip ruhudur. Sporun hoşluklarını ortaya çıkarmada bu bedeller kıymetli ve pahalıdır. Gençlerimize daha düzgün imkanlar sunabilmenin çabası içerisindeyiz. Çocuklarımıza daha güzel imkanlar sağlayarak, profesyonel spor yapan geleceğin atletlerini yetiştiriyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz, boş vakit içinderında hakikat yerde, gerçek vakit geçirsinler. Bu vesileyle tüm atletlerimizi tebrik ediyor, bundan daha sonraki çıkacakları karşılaşmalarda muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerine yer verdi.

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Ulusal Boks Antrenörü ve Türkiye Boks Federasyonu Kayseri Vilayet Temsilcisi Fatih Töme ise sağlıklı ve konforlu ortamlarda spor yapma imkanı tanıyan Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek; “Her şeydilk evvel maksadımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi; ulusal, manevi ve ahlakı bedellere sahip gençler olarak, ülkesini ve vatanını seven ve bedellerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmektir” formunda konuştu.

Konuşmaların akabinde Lider Çolakbayrakdar, atletleri ve onları yetiştiren antrenörleri tebrik ederek, elde etmiş oldukları derecelere göre atletlere madalyalarını verdi.
 
Üst