İsrail’de Leonardo: İş İnovasyon Fabrikası tanıtım gezisi

VividLol

New member
Roadshow’daki İsrail durağı, Leonardo ekibine “Startup Nation” olarak bilinen ülkeden adaylara BIF’in özelliklerini anlatma fırsatı verdi. İsrail’in 7 binden fazla start-up’ı, inovasyon ekosisteminde yaklaşık 430 Risk Sermayesi fonu, 100 hızlandırıcı ve 37 aktif kuluçka merkezi bulunuyor. İnovasyon sektöründe ülke, GSYİH’nın %15,3’üne ve ihracatın %54’üne katkıda bulunarak dünyada eşi benzeri olmayan bir ekosistem yaratmayı başardı.

İnisiyatifi tanıtan roadshow, 100’den fazla katılımcıyla büyük bir başarı elde etti. 200 girişimNapoli, Milano, Londra, Münih ve Tel Aviv’deki beş sunum aşamasında yer alan risk sermayesi ve inovasyon merkezleri.

Napoli, Milano, Londra, Münih ve Tel Aviv olmak üzere beş sunum aşamasında yer alan 200’den fazla yeni şirket, risk sermayesi ve inovasyon merkezi ile roadshow genel olarak büyük bir başarı elde etti. İkinci başvuru çağrısı, kurulum aşamasındakiler de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası üniversite girişimlerine ve yan kuruluşlarına açıktır ve iki özel dikey temaya odaklanır: “simülasyon ve oyunlaştırma” ile “ağ oluşturma ve siber güvenlik”. Adaylar için seçim aşaması, Leonardo’nun desteğiyle, Leonardo’nun kendini işine adamış ekibi tarafından açıldı. Girişim Grubugirişimdeki ortağı, BIF’in 6 aylık hızlandırma programı olan Mayıs ayından itibaren erişebilecek olan girişimlerin kısa listesinin belirlenmesine yol açacaktır.

BIF, yüksek potansiyele sahip teknolojik çözümlerin geliştirilmesinde bir mükemmeliyet merkezi olarak İtalyan inovasyon ekosisteminde öne çıkıyor. BIF’in ikinci baskısı, yılda en fazla on girişimi (toplam 30) seçmeyi amaçlayan üç yıllık bir hızlandırma programının parçasıdır. Bu girişimlerin, Leonardo’nun genişleyen dijital hizmet yelpazesini genişletmeye katkıda bulunabilecek yenilikçi çözümler geliştirme becerisini göstermesi gerekecek. BIF’in lansmanı, Leonardo’nun Be Tomorrow 2030 stratejik büyüme planına göre, yeni fikirlerin ve bilgilerin paylaşılmasını teşvik ederken Grup içindeki ve dışındaki farklı oyuncular arasındaki etkileşim ve işbirliğine dayalı inovasyon yaklaşımının bir parçasıdır. yeni teknolojik çözümler geliştirmek.

Hizmetleştirme ve otonom sistemlerin dikey temalarına odaklanan BIF’in ilk baskısı, birden fazla sunumun sunulmasıyla mükemmel sonuçlar elde etti. 170 uygulama%41’i yurt dışındandı. Leonardo ekibi ve LVenture Group projeleri analiz etti ve yirmi start-up’tan oluşan kısa bir liste çıkardı. Bunlardan en iyi on tanesi, BIF’in beş ay süren ve dahil olan girişimcilerin elde ettiği sonuçların sunulduğu bir demo günüyle Ekim 2022’de sona eren ilk hızlandırma programına kabul edildi.
 
Üst