Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı akında öldürülmüştü… Ece Erken’den saatler daha sonra birinci paylaşım

Podhani

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz sene ünlü sunucu Ece Erken ile evlenen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’nda saat 00.30 sıralarında silahla vuruldu. Hücum daha sonrası kanlar içine kalan Mahmutyazıcıoğlu ağır yaralanırken, yanında bulunan sürücüsü de kurşunların maksadı oldu.

Olay daha sonrası saldırıyı düzenleyenler kaçtı. Durum polis ve sıhhat gruplarına Haber verildi. Bir kurşunun atardamarını parçaladığı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, olay yerine gelerek müdahale eden tabiplere, “Lütfen beni kurtarın” dedi. Mahmutyazıcıoğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı fakat kan kaybından ömrünü kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu’nun sürücüsü Murat Bilmez ise tedaviye alındı.

ECE’YE ULAŞAMIYORUZ

Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz sunucularından Bircan Bali, Ece Erken’e ulaşamadıklarını fakat annesi Nurhan Serpici ile konuştuğunu söylemiş oldu. Bali, “Ece’nin annesiyle konuştum. ‘Ben onu hayli seviyorum nasıl dayanacağım’ demiş. Eymen’in odasında ağlayarak uyuyakalmış. ‘Nasıl yaşayacağım anne bilmiyorum’ demiş. Eymen de biz yarın Bodrum’a gideceğiz Şafak ağabeyle demiş. Çocuk daha bilmiyor natürel.” sözlerini kullandı.

BİRİNCİ PAYLAŞIM

Eşinin ani vefatının akabinde derin bir sessizliğe gömülen ve telefonlara karşılık vermeyen Ece Erken’den saatler daha sonra birinci paylaşım geldi.

Ece Erken 7 ay evvel evlendiği eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenaze ayrıntılarını yayınladı.

“Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi yarın Rize Fındıklı’da ikindi namazını müteakip Hürriyet Mahallesi Gavra Camii’nde kılınacaktır.”

İKİ KIZI VARDI

1980 yılında Rize’de dünyaya gelen Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve kendi hukuk ofisini kurmuştu. Birfazlaca firmanın danışmanlığını yürüten Şafak Mahmutyazıcıoğlu Fikret Orman devrinde yaklaşık 1 yıl Beşiktaş Kulübü’nün hukuk işlerinden sorumlu idare şurası üyeliğini yaptı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu 7 ay evvel de sunucu Ece Erken’le evlenmişti. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun evvelki evliliğinden iki kız çocuğu bulunuyordu.

Kaynak: Hürriyet