Diagne arabası gdolayılünce sığındığı fırında saatçi zannedildi

Podhani

Global Mod
Global Mod
Bir devir Galatasaray forması da giyen, Fatih Karagümrük’ün başarılı futbolcusu Mbaye Diagne, eğlenmek için lüks araba ile geldiği Ataşehir’de bir yere girdi. Diagne yere girerken sürücüsüne de beklemesini söylemiş oldu. Lakin argümana nazaran saatler geçmesine karşın Diagne dönmeyince duruma sonlanan sürücüsü lüks araçla birlikte oradan uzaklaştı.

Uzun müddet daha sonra yerden çıkan futbolcu, arabası bakılırsameyince sürücüsünü aradı lakin ulaşamadı. Diagne, yakınlarda bulunan bir fırına sığındı. Burada saatlerce oturup sürücüsüne ulaşmaya çalışan futbolcunun yardımına polisler ve olaya şahit olan vatandaşlar koştu. bir süre daha sonra sürücünün geri getirmesiyle araba, Diagne’ye geri verildi. Arabasına geri kavuşan Diagne, Ümraniye’de kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten daha sonra arabaya binerek oradan uzaklaştı.

Diagne’nin arabasız kalınca sığındığı fırının sahibi ve çalışanları, yaşananları İhlas Haber Ajansı’na anlattı.

“İlk başta Diagne’yi saatçi zannettiler”

Fırına girdiğinde Diagne’yi saat satmaya çalışan bir kişi zannettiklerini belirten fırın çalışanı Hakkı Topçu, “Diagne geldi buraya. Diagne’nin gelmesine şaşırmak isterdik lakin o zannetmedik. Bir arkadaş vardı, saat soracaktı. Saçının boyasından tanıdık, ‘Bu Diagne’ dedik. daha sonrasında arkadaş saat sormadı. Bekçiler geldi. Arabasının çalındığını öğrenince bekçiler yardım etmeye çalıştı. Ümidimiz fotoğraf çekilmekti ancak adamın sıkıntısı büyük olunca fotoğraf da çektiremedik. Diagne, Galatasaray vaktinde otomobilini sürücüsünün üstüne yapmış. Adam da fırsat bilmiş, arabayı almış götürmüş. Adam da çaresiz kalınca buraya geldi. Buradan da karakola gittiler. Birinci başta natürel ki saatçi zannettiler. Koskoca Diagne’nin buraya geleceğini kimse bilemez. Bilmedikleri için de saatçi sanıldı” dedi.

“Diagne buraya geldi, bir şeyler konuştu ancak İngilizce olduğu için ben anlamadım”

Fırın sahibi Uğur Topçu ise, “Diagne buraya geldi, otomobilini çekti. Bir şeyler konuştu lakin İngilizce olduğu için ben anlamadım. Arkadaşlar da buradaydı, arkadaşlara; ‘olay nedir’ diye sordum. Gelip oturdular, çay içtiler. ondan sonrasında bekçi arkadaşlar geldi, bekçi arkadaşların ortasında İngilizce bilen vardı, o konuştu. Biraz konuştukça anladık ki Diagne otomobilini sürücünün üzerine yapmış ve 2-3 günden beri bulamamışlar. Biz de gittik sürücünün konutunu bulduk burada. Diagne olayı anlattı; ‘Aracımı sürücümün üzerine yaptım’ dedi. Olay böyle” cümlelerine yer verdi.

Topçu, “Diagne aracı sürücüsünün üzerine yapmış, ondan dolayı buraya arabayı almaya gelmiş. Fırına da tesadüfen geldi kendisi, burada biz yardımcı olmak istedik. Diagne bize sürücünün fotoğrafını gösterdi, tahminen biz tanırız diye. Biz de sürücünün kayınpederini bulduk, geldiler buraya konuştular. Sürücünün annesi dedi ki, ‘Bizi de terk etti, biz de mağduruz. Biz de bulamıyoruz’ dedi. Diagne, polis arkadaşlar ile birlikte buradan gitti” formunda konuştu.

Otomobil sürücünün üzerine kayıtlı çıktı

Öte yandan alınan bilgilere nazaran, bahse husus olan arabanın sürücünün üzerine kayıtlı olduğu ve tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Diagne’nin fırında bulunduğu anlar ve bekçilerle birlikte fırından ayrıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İHA