“Deniz Uygarlığı. İnsanlık için yeni bir ortam olarak sualtı dünyası”

VividLol

New member
“Deniz Uygarlığı” başlıklı konferansın amacı. İnsanlık için yeni bir ortam olarak sualtı dünyası”, denizcilik boyutuyla ilgili çeşitli yönleri analiz etmektir. Mavi Ekonomi güvenlik açısından da denizaltı ortamını etkileyen jeopolitik stratejiler yoluyla enerji konularına kadar. Bu temalar, 27 Mart’ta tarihi Livorno Deniz Harp Okulu’nda sunulacak olan “İtalya’nın su altı dünyasıyla bağlantılı jeopolitik, stratejiler ve çıkarlardaki rolü” adlı teknik incelemede de ele alınmaktadır.

tarafından düzenlenen Leonardo – Makinelerin Medeniyeti temel ve İtalyan Donanması birlikte Ulusal Araştırma Konseyi (İtalya Ulusal Araştırma Konseyi) ve Roma’nın La Sapienza ÜniversitesiGirişim, dünyanın uluslararası güçleri için yeni bir oyun alanı olarak su altı boyutunun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Bu, korunması gereken ve henüz tam olarak keşfedilmemiş bir ortamdır, bugüne kadar deniz tabanının sadece %20’si gözlemlenmiş ve haritalanmıştır. Ve yine de, burada iletişim için çok önemli olan veri trafiği kablolarının yanı sıra elektrik hatları ve boru hatları da var; burada nadir toprak elementleri de dahil olmak üzere mineral kaynaklar bulunur; burada savunma ve güvenlik faaliyetleri yürütülüyor. Deniz aynı zamanda bir ticaret yoludur – dünyadaki malların yaklaşık %90’ının varış yerlerine ulaşmadan önce en az bir deniz yolculuğuna çıktığını söylemek yeterli; kıyı ve deniz turizmini geliştiren bir yerdir; ekosistemimizin sağlığı ve bakımı için gerekli olan, doğal kaynaklar ve biyolojik çeşitlilik açısından zengin, gıda açısından zengin bir ortamdır.

Girişim, ilgili çeşitli sektörlerdeki karar vericilerin ve paydaşların yanı sıra genç nesillerin ve genel kamuoyunun dikkatini, yönetebilecek tek bir temas noktası aracılığıyla okyanus yönetişim faktörlerini tanımlama ihtiyacına odaklamayı amaçlamaktadır. düzenleyici hususlar ve deniz yüzeyinin üstünde ve altında yürütülen faaliyetlerin yeterli şekilde korunmasını sağlamak.

İlgili ana kurumların (araştırma merkezleri, akademiler ve ulusal sanayi kuruluşları) başkanlarının katılacağı günün etkinlikleri iki yuvarlak masaya bölünecek: biri bu sektörün stratejik değerini, yasal sorunlarını ve eğitim yönlerini analiz etmeye ayrılmış. ; ve öğleden sonra düzenlenen diğeri, denizaltı dünyasıyla ilgili teknolojik zorluklara, endüstriyel yeteneklere ve fırsatlara adanmıştır.

Etkinliğe diğerlerinin yanı sıra Leonardo’nun üst düzey yöneticileri, Başkan Luciano Carta ve CEO Alessandro Profumo’nun yanı sıra İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto ve Donanma Kurmay Başkanı Enrico Credendino da katılacak.


Konferans programı için lütfen tıklayınız.

 
Üst