Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzonspor’a tebrik etti

Podhani

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzonspor’un şampiyonluğunun kutlandığı alandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bordo-mavili taraftarlara, 38 yıllık bir ortadan daha sonra Trabzon’un Harika Lig şampiyonu olması hasediyle sizleri bir sefer daha tebrik ediyorum dedi.

Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 35’inci haftasında Fraport TAV Antalyaspor ile 2-2 birliktee kalan Trabzonspor, bitime 3 hafta kala 2021-2022 Dönemi şampiyonluğunu ilan etti. Müsabakanın akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Atatürk Alanı’nda bordo-mavili taraftarlarla bir ortaya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, Trabzon şahane görünüyorsun. yılların hasretini büyük bir coşkuyla, sevgiyle kutluyorsun, iyi olsun. Bugün süper bir tablo ile Trabzonspor hem Trabzonluların hem Trabzonsporluların tıpkı vakitte Trabzonspor’u gönlünde yaşatanların gururunu yaşıyor. Trabzonspor Stadı’nda mükemmel bir şampiyonluk şölenine şahit olduk diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞAMPİYONLUĞU KUTLAYARAK AVRUPA’DA DA MUVAFFAKİYET DİLEDİ

Bakan Soylu ondan sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sevgili hemşehrililerim evvela 38 yıllık bir ortadan daha sonra Trabzonspor’un Muhteşem Lig şampiyonu olması hasediyle sizleri bir defa daha tebrik ediyorum. Şenol Güneş Spor Tesislerimizin Trabzon’a yeniden iyi olmasını temenni ediyorum. Alışılmış artık Trabzonspor için Harika Lig şampiyonluğu yetmez inşallah Avrupa’da da bu şampiyonluğun başarılı bir biçimde devamını temenni ediyorum. İnanıyorum ki Trabzonspor, Abdullah Avcı’nın riyasetinde epey daha güçlenerek Avrupa’da farklı bir muvaffakiyete imza atacaktır. Türkiye’mizi Avrupa’da da başarılı bir biçimde temsil edeceğine inanıyorum. Gerek sayın liderle, gerek teknik yöneticiyle, gerek tüm yöneticiler, bunun yanında grup kaptanından bütün futbolcu kardeşlerime varıncaya kadar hepsini kutluyorum. Alışılmış hepsinden öte stadyumu tıklım tıklım dolduran hemşehrilerim, millet bahçesini dolduran hemşehrilerim, Türkiye’nin değişik yerlerinde ekranlarda izleyen Trabzonsporlu kardeşlerime de bilhassa tebriklerimi sunuyorum. Bu gece kendilerine şükranlarımı bilhassa söz ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramı’nızı da tebrik ediyorum. Birliğimiz, birlikteliğimiz daim olsun diyorum dedi.

SOYLU TRABZON’A MÜKEMMEL BİR STAT KAZANDIRDINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefon konuşmasının akabinde yine alandakilere seslenen Bakan Soylu, Allah sizden razı olsun. Trabzon’a mükemmel bir stat kazandırdınız. Bugün mükemmel bir atmosferde o şampiyonluğu daima birlikte yaşadık. Trabzon’da coşku ile birlikte sözlerini kullandı.