Biden, Asya gezisi sırasında Ukrayna yardım yasasını imzalamayı planlıyor.

CountryRoyal

Global Mod
Global Mod
SEUL – İki yönetim yetkilisi, Ukrayna için acil yardıma izin veren yasayı gecikmeden çıkarmaya istekli olan Başkan Biden, bir yardımcısını tedbirin fiziksel kopyasıyla Güney Kore’ye uçmaya yönlendirdi, böylece iki yönetim yetkilisi, Asya’ya yaptığı beş günlük gezi sırasında imzalayabilmesi için tedbirin fiziksel kopyasıyla Güney Kore’ye uçmasını istedi. Cumartesi günü.

Bu hafta Kongre tarafından kabul edilen 40 milyar dolarlık banknotu taşıyan yardımcı, Bay Biden’ın Güney Koreli meslektaşı ile görüşmekte olduğu Seul’e ticari bir uçuş yapıyordu. Yardımcıları, cumhurbaşkanının gelişinden kısa bir süre sonra kalemi kağıda dökeceğini söyledi. Bay Biden’ın Pazar günü Japonya’ya uçması bekleniyor.

Başkanlara şehir dışındayken fatura göndermenin amaca uygunluğu, özellikle özel mülklerde veya çiftliklerde uzun süreler harcayan üst düzey yöneticiler için uzun bir geçmişe sahiptir. Başkan George W. Bush, 2005’te Teksas tatilinden ayrılıp Washington’a uçup, yalnızca kocasının isteklerine rağmen komada bir Florida kadınını hayatta tutmayı amaçlayan bir yasa tasarısını imzalamak için yerinde olmak için başka bir yöne gitti. Bay Bush, uçağı kendisine ulaştırmak için gereken birkaç saat içinde ölme riskini almak istemedi.

Başkan Barack Obama, 2011’de uluslararası bir zirve toplantısı için Fransa’da bulunduğu sırada gelenekten vazgeçti ve Vatanseverlik Yasası’nı ulusal güvenlik yasasına 15 dakikadan daha kısa bir süre içinde uzatan bir yasa tasarısına imza atmak için Washington’da bir otomatik açma makinesinin kullanılmasını emretti. süresi dolacaktı. Uzatma, Kongre’den o kadar geç geçmişti ki, Fransa’ya uçmak için yeterli zaman yoktu.

Eleştirmenler, bir makine kullanmanın anayasaya aykırı olduğundan şikayet etti, ancak mahkemede test edilmedi. Bay Obama, o yıl daha sonra Endonezya’da ve 2013’te Hawaii’de mali krizi önleyen bir yasa tasarısını imzalamak için tekrar otopeni kullandı.

Bay Biden, bir zamanlar ortağının makineyi kullanmasını benimsemedi, ancak bunun yerine eski moda yasaları seyahat eden bir başkana acele etme yöntemine yöneldi.