Ürün çalışanları: Ürün sahiplerinin şirket içi eğitimden mi yoksa açık eğitimden mi yararlanma olasılığı daha yüksektir?

Saberie

Active member
Çeşitli konuşmalarda, bir Ürün Sahibi olarak dahili veya açık eğitime katılmanız gerekip gerekmediği sorusu sıklıkla ortaya çıkar. Ürün Çalışanı Podcast’inin şu anki bölümünde, Dominique Winter ve Oliver Winter, ürün sahiplerine hangi eğitimi tavsiye edip (edemeyecekleri) konusunda düşünüyorlar. İki eğitim şekli arasındaki farklardan bahsediyorlar ve tartışmalarında her ikisinin de sübjektif olarak açık eğitimden daha çok hoşlandıkları hemen anlaşılıyor.

Açık ve dahili eğitim terimlerinin ilk sınıflandırmasından sonra, ikisi farklı eğitim biçimlerinin avantajlarına odaklanır. Bir ürün çalışanı olarak çok düzenli bir şekilde şirket içi eğitim verdiğiniz için, bu tür bir eğitimin neden bir avuç veya daha fazla ürün sahibi olan kuruluşlar için çok yararlı olabileceğine dair bir dizi konu ve genel terim belirtebilirsiniz.

Açık eğitim, katılımcıların tamamen farklı sektörlerden ve geçmişlerden gelen ürün sahipleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Bu, eğitim ve ekip çalışması sırasında birbirinden öğrenme ve eğitimin ötesinde fikir alışverişinde bulunma olasılığını artırır. Podcast yayıncılarının görüşüne göre, kişinin yalnızca kendi bağlamı içinde düşünmesi değil, aynı zamanda sürekli olarak kalıpların dışında düşünmeye cesaret etmesi öğrenme yolculuğu için son derece değerlidir. Her zamanki gibi, Dominique ve Oliver bölümü yararlı ipuçları ve püf noktaları ile kapatıyor.

Sonuç ve daha fazla bilgi aşağıdaki bağlantıda bulunabilir: PO olarak şirket içi eğitim mi yoksa açık eğitim mi benim için daha faydalı?

(Mayıs)

Haberin Sonu