Sanayinin diğer adı nedir ?

CountryRoyal

Global Mod
Global Mod
Sanayi: Tanm ve Tarihsel Gelisim

Sanayi, tarihsel olarak bir ulkenin ekonomik gelisiminin bir gostergesi ve insanlarn maddi varlklara sahip olmalarn saglayan bir sistemdir. Sanayi, kimyasal ve mekanik farkl uretim prosedurlerinin bir araya getirilmesiyle, uretim araclarnn organize edilmesiyle ve uretimin arttrlmasyla olusur. Sanayi, insanlarn farkl urun ve hizmetler uretmesini kolaylastrmak icin tasarlanmstr.

Tarihsel olarak, sanayi, cogunlukla 18'inci yuzylda Ingiltere'de baslamstr. Ingiltere'nin jeopolitik konumu, teknolojik gelismeler ve insan kaynaklarnn ulke capnda organize edilmesi, Ingiltere'de sanayi devriminin temelini olusturmustur. Ingiltere'deki sanayi devrimi, daha sonra Avrupa ve diger bolgelere yaylms ve modern sanayi toplumunun temelini olusturmustur. Sanayi devrimi, uretim teknolojilerinin kullanmnn arttrlmas ve uretimin arttrlmasyla insanlarn hayatn degistirecek sekilde tarihe gecmistir.

Sanayinin Diger Adlar

Sanayi, kullanm icin farkl adlar almstr. Bu adlar arasnda en yaygn olanlar; Endustriyel Uretim, Makineli Uretim, Makine Sanayii ve Fabrika Sanayii'dir.

Endustriyel Uretim, uretimin arttrlmas icin makinalarn kullanmnn arttrlmas ve isgucunun daha verimli kullanlmasn icerir. Bu surec, uretimin arttrlmas ve uretim surecinin daha verimli hale getirilmesi icin kullanlan teknolojik ve araclarn organize edilmesini icerir.

Makineli Uretim, uretimin arttrlmas ve isgucunun verimli kullanm icin kullanlan teknolojiyi ve araclar icerir. Makineli uretim sureci, uretim maliyetlerinin dusurulmesi ve uretimin arttrlmas icin makinelerin kullanmnn arttrlmasn icerir.

Makine Sanayii, uretimin arttrlmas ve isgucunun verimli kullanm icin ozel olarak tasarlanms makinelerin kullanmna dayanr. Makine sanayii, uretimin daha verimli hale getirilmesi ve uretimin arttrlmas icin ozel olarak tasarlanms makinelerin kullanmn icerir.