Miha Zajc: “Derbiler her vakit zordur”

Podhani

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Muhteşem Lig’in 35. haftasında Fenerbahçe meskeninde karşılaştığı Gaziantep FK’yı 3-2 mağlup etti. Maçın akabinde basın mensuplarına konuşan Fenerbahçeli futbolcu Miha Zajc, “Bizler açısından mükemmel bir maçtı. Grup olarak uygun performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Grup içerisinde herkes en uygununu gösterdi. Birinci yarı attığımız gol haricinde, 1-2 gol daha fazla atabilirdik. Sonuç prestijiyle maçı kazandık. Maçın son dakika penaltı konumu birlikte biraz acı çektiğimiz vakit içinder da oldu fakat sonuç olarak 3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum. Üst üste 7. galibiyet. Şahane bir performans şahane bir galibiyet oldu” sözlerini kullandı.

Maçta attığı golle ilgili olarak 27 yaşındaki futbolcu, “Bu tip vuruşları idmanlarda epeyce fazla çalışıyoruz. Maça çıktığımız vakit da bunları en âlâ biçimde alana yansıtmaya çalışıyoruz. Kolay bir durum değildi. Gol atabildiğim için çok memnunum. Gol de gerçek bir anda geldi” biçiminde konuştu.

“Bu rekordan dolayı mutluyum”

En düzgün dönemi geçirdiğini söyleyen Sloven futbolcu, “Bu rekordan dolayı memnunum. Bunu Fenerbahçe’de başarabildiğim için de ayrıyeten memnunum. Bu grubun da oynamak nitekim keyif alıyorum. Umuyorum önümüzde oynayacağımız maçlarda daha fazla gol atabilirim. En değerlisi grup olarak düzgün bir performans ortaya koymak. Ligin sonuna kadar oynayacağımız maçlardan galibiyette ayrılmak istiyorum, gayemiz bu yönde” dedi.

Gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Beşiktaş derbisinin sorulması üzerine ise Miha Zajc, “Zor bir maç olacak. Derbiler her vakit zordur. Beşiktaş da yeterli bir grup. Bizler de tıpkı biçimde güzel hazırlanmamız gerekiyor. Sıkı bir biçimde çalışarak önümüzdeki haftayı âlâ kıymetlendirmemiz gerekiyor. En güzelini sergilemek için alanda olacağız” diye yanıt verdi.

IHA