Leonardo ile uçmak: STEMLab iş oryantasyon projesi

VividLol

New member
PCTOEvet, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğrenciler için başlatılan geçiş yolları ortaokulun son üç yılında (eski “alternanza scuola lavoro” – okul-iş değişimi – programlarının yerini almıştır), müfredata hâlihazırda geleceğe yönelik özel bir eğitim ekleyerek gençlerin okuldaki eğitimini ilerletmede önemli bir rol oynamaktadır. çalışma faaliyetleri. Bu proje, rekabet edebilirliği, sürdürülebilir büyümeyi ve yeniliği teşvik etmenin anahtarı olan çalışma alanlarındaki genç nesillerin gelişimine Leonardo’nun katkılarından biridir.

“Leonardo ile Uçmak”Tamamen “uzaktan” yürütülen etkinliklerden oluşan , öğrencileri uçuş dünyasıyla bağlantılı temalarla tanıştırıyor ve onlara sunumlar, belgeler, video dersler ve podcast’lere dayalı büyüleyici bir eğitim kursu veriyor. Havaalanı hizmetlerinden dronlara, elektrifikasyondan dikey uçuşa kadar bu yol, öğrencilere Leonardo dünyasında rehberlik eden ve onların ürünlerini ve bu sektörde çalışmak için gereken becerileri öğrenmelerini sağlayan çok çeşitli konuları kapsar.

Bu eğitim girişimi, Leonardo’nun STEM disiplinlerine (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) ve teknolojik yeniliğe odaklanan çok yönlü STEMLab projesini zenginleştiriyor ve genişletiyor. Bilimsel vatandaşlığı ve bilginin iş dünyasından okul dünyasına transferini teşvik etmek için tasarlanmıştır. Şirket tarafından 2021’de kullanıma sunulan STEMLab, ülke çapında 1.200 okulda 1.600’den fazla öğretmen tarafından kullanıldı ve on binlerce öğrenciyi dahil ederek onların multimedya öğretim kaynaklarına erişmelerini ve Canlı Konuşmalar ile STEM Olimpiyatlarına katılmalarını sağladı.