Kocaeli sporun başşehri olacak

Podhani

Global Mod
Global Mod
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafınca organize edilen Kick Boks Şampiyonası öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafınca organize edilen Türk Cumhuriyetleri Profesyonel Kick Boks Gala Gecesi tertibin 30 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak. Gala gecesi programı öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi. Türkiye’de birinci kere düzenlenecek olan Türk Devletleri Profesyonel Kickboks Şampiyonası yarın (Cumartesi) Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda organize edilecek.

Tanıtım toplantısı ve yüz yüze (Face To Face) buluşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, Özbekistan Kick Boks Federasyonu Lideri Ayberk Narbetov, Türkiye Kick Boks Federasyonu Lideri Salim Kayıcı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Lideri Şemsettin Yıldırım, Türkiye Kick Boks Federasyonu Genel Koordinatörü Hüseyin Şahbaz, MHK Lideri Cengiz Pank, İcra Şurası Lideri Erdin Aygün, İcra Heyeti Lider Yardımcısı ve organizatör Vedat Akbulut, Kick Boks Vilayet Temsilcisi Özcan Mermer, vilayetimizin profesyonel kick boks hakemlerinden Mehmet Kadri Akın, ilimiz kick boks antrenörlerinden Nevzat Aldemir, Türk cumhuriyetlerinin ve ülkemizin şampiyon atletleri yer aldı.

Dev tertibe konut sahibi Türkiye’nin yanı sıra kardeş ülkeler Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan ve Türkmenistan’dan bir birinden kıymetli sportmenler katılacak. Wako Pro K1 Kuralları kategorisinde yapılacak olan şampiyona TV 8.5 ekranlarında canlı olarak yayınlanacak. Dev tertibi 70 ülkeden sporseverler izleyebilecek ve yayın saat 20.00’de başlayacak.

Tanıtım programına katılan Lider Vekili Çakmak, ‘’Kick Boks şampiyonası için fazlaca hoş bir beraberliğe daha imza atmanın gururu içerisindeyiz’’ tabirlerini kullandı. Çakmak, “Gerçekten epey hoş bir beraberlik için buradayız. Türkiye’de ve dünyada birinci sefer düzenlenecek olan Türk Devletleri Kick Boks şampiyonasına konut sahipliği yapacağımız için büyük bir gurur ve memnunluk yaşıyoruz. Bundan daha sonraki senelerda da bu çeşit etkinliklerimiz arttırarak devam edeceğiz” dedi

Başkan Vekili Yaşar Çakmak konuşmasında Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın selamlarını iletti. Çakmak, “Türkiye ile birlikte toplam 7 ülkeden 38 atletimiz karşılaşmalarda yer alacak. Kilometrelerce uzaklıktan vilayetimize, konutumuza gelen tüm kardeşlerimize beğenilen geldiniz diyor, her birini en güzel biçimde ağırlayacağımızın kelamını veriyoruz. Gençlerimizin sporla ilgilenmesi, hayatlarını daha kaliteli yaşamaları için seferber olduk. Pandemi sürecinde dahi paydaşlarımızla bir arada durmadık ve kıymetli tertipler yaptık. Kocaeli’yi ‘Sporun başkenti’ olarak görüyoruz. Tabi ki bu konuda Büyükşehir Belediye Liderimiz Büyükakın bize liderlik yapıyor. Kocaeli’de sporsuz bir gün geçmemesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diyerek kanıları tabir etti.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Lideri Salim Kayıcı konuşmasında Kocaeli’de bir manalı aktiflikte daha bir ortada olmaktan memnunuz tabirini kullandı. Kayıcı, “Kocaeli’miz epey büyük kick boks şampiyonaları yapıyor. Kısa bir süre evvel Türkiye şampiyonası organize edildi ve binlerce vatandaşımız şampiyonada yer aldı. Burada bir daha epey manalı bir aktiflikle daha beraberyiz. Türk cumhuriyetleri Kick Boks organizasyonumuzu dünyada birinci sefer düzenliyoruz. Bizlere bu memnunluğu ve onuru yaşatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Tahir Büyükakın’a, belediyemizin, federasyonumuzun ve gençlik spor bakanlığımızın kurmaylarına fazlaca teşekkür ediyorum. Ortam hakikaten şahane ve birfazlaca ülkeden kıymetli arkadaşlarımız, antrenörlerimiz burada. Türk sporuna takviyelerini hiç bir vakit eksik etmeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Spor Bakanımız Sayın Doç. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunarım. Tüm atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Tam 4200 kilometreden Kocaeli’ye gelen, günün en özel konuklarından Özbekistan Kick Boks Federasyonu Lideri Ayberk Narbetov tertip hakkında, “Türkiye’de her türlü spor branşı büyüyor. Kick boks sporunun da yükseldiğini tüm dünya görüyor. Benim ülkemden ve kadromdan Salim liderimize, Kocaeli’ye ve tertipte efor sarf eden belediye liderimize selamlarımı, şükranlarımı gönderiyorum. Kick boks manasında epeyce hoş karşılaşmalar olacak. İnanıyorum ki bu spor branşı Olimpiyat Oyunları’nda da yer alacaktır’’ biçiminde konuştu.

İzmitli dünya şampiyonu Muammer Can Şahin konuşmasında, “Değerli atlet arkadaşlarım evvela kentimize güzel geldiniz. Salim hocamızın da dediği üzere Kocaeli’de eksiksiz maçlar gerçekleştirdi. Bizler için bu ortamı sağlayan Tahir liderimiz, Salim liderimize ve Vedat hocamıza hayli teşekkür eder, tüm atletlere muvaffakiyetler dilerim” dedi. Ayrıyeten Türkiye Kick Boks Federasyonu İcra Şurası Lideri Erdin Aygün ise “Kocaeli’deki hoş tertip, önümüzdeki günlerdeki büyük tertipleri doğuracaktır. Bizler için bu manalı beraberliği sağlayan Tahir liderimize, Salim liderimize ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.