iX Workshop: Jenkins ile Sürekli Entegrasyon ve Çevik Yazılım Geliştirme

Saberie

Active member
Sürekli entegrasyon/sürekli teslimat – yazılımın otomatik oluşturulması, test edilmesi ve dağıtılması – uygulamaların kalitesini sağlamak ve iyileştirmek için çevik yazılım geliştirmenin önemli bir bileşenidir. 6 ve 6 Mart’ta iki günlük Jenkins ile Sürekli Entegrasyon çevrimiçi eğitiminde, gerçekçi bir eğitim ortamında Jenkins’i nasıl kuracağınızı, yapılandıracağınızı, devreye alacağınızı ve şirketinizin BT altyapısına entegre edeceğinizi öğreneceksiniz.

Otomatikleştirilmiş yazılım testi için CI/CD ardışık düzenleri oluşturma alıştırması yapacak ve buluta bağlanmanın ve Docker’ı kullanmanın yanı sıra tipik kullanım durumları hakkında fikir edineceksiniz. Jenkins’i popüler geliştirme araçları Gitlab, Github, SVN, Redmine ve Jira’ya nasıl entegre edeceğinizi de öğreneceksiniz.

Eğitim, tarayıcıda çevrimiçi bir atölye çalışması olarak gerçekleşir. Katılımcı sayısı yoğun denetim sağlamak için 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Eğitmen Julian Wessels, B1 Systems’de bir Linux danışmanı ve sertifikalı eğitmendir. Odak noktası, Ansible ve Terraform ile yapılandırma yönetimi, sanallaştırma ve otomasyondur.

Daha fazla bilgi ve kayıt

iX Magazine'den daha fazlası

iX Magazine'den daha fazlası

(jvo)

Haberin Sonu