iX IaC Atölyesi: Terraform ile BT ve bulut altyapısı yönetimi

Saberie

Active member
Terraform, Kod Olarak Altyapı (IaC) alanında açık kaynaklı bir araçtır. Geliştirme ve operasyon ekiplerinin bulutta, şirket içi veya hibrit ortamlarda bildirime dayalı kod kullanarak tüm BT altyapılarını tanımlamasına, dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanır.

Duyuru

iX Terraform – Kod Olarak Altyapı atölyesi bulut mimarlarına, yazılım geliştiricilerine ve DevOps mühendislerine yöneliktir. İki gün boyunca konuşmacı Carl Camurca size şirket içi ve bulut altyapısını, görevleri ve süreçleri kendi yazdığı komut dosyalarıyla nasıl oluşturacağınızı, bunları Terraform’a nasıl aktaracağınızı ve ardından dağıtım ve yönetimi otomatikleştirmeyi öğretecek. Pratik örneklerde, çeşitli BT altyapı bileşenlerini HashiCorp Yapılandırma Dilinde (HCL) kendiniz oluşturacak ve değiştireceksiniz.

Çevrimiçi atölye 2-3 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Etkili bir öğrenme ortamı sağlamak için katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır. Konuşmacı Carl Camurca, B1 Systems GmbH’de otomasyon, etkin yönetim ve konfigürasyon yönetimi alanlarında danışman ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

Atölye içeriğinden yararlanmak için, sistem ve ağ yönetimi konusunda temel bilgilerin yanı sıra komut dosyası yazma becerilerine de sahip olmanız gerekir. 4 Ekim 2023 tarihine kadar kayıt yaptırırsanız atölye fiyatı üzerinden %10 indirim alacaksınız.

Daha fazla bilgi ve kayıt:

• Terraform – Kod Olarak Altyapı, iki günlük çevrimiçi eğitim, 2-3 Kasım 2023
  • 4 Ekim 2023 tarihine kadar kayıt yaptırırsanız bilet fiyatı üzerinden %10 erken kayıt indiriminden yararlanacaksınız.

(adam)

Haberin Sonu