İtalya’ya ‘Milli’ transfer

Podhani

Global Mod
Global Mod
ANKARA (İGFA) – Kadınlar Hentbol Muhteşem Ligi’nde Anadolu Üniversitesi’nde sol oyun kurucu olarak forma giyen ve A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu oyuncusu Ayşenur Sormaz, İtalya’nın Ariosto Pallamano Ferrara kadrosuna transfer oldu.

Anadolu Üniversitesi’nde bu yıl oynadığı 9 maçta 51 gol kaydeden 22 yaşındaki Ayşenur Sormaz, Rize Ardeşen doğumlu ve daha evvel EGO Spor, Muratpaşa Belediyespor ekiplerinde forma giydi. Ayşenur Sormaz son olarak A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu’nun geçtiğimiz Ağustos ayında 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyon olan takımında yer almıştı.

Transferi ile ilgili görüşlerini aktaran ulusal oyuncu Ayşenur Sormaz, “Yurt haricinde forma giymek mesleğime olumlu katkılar sağlayacağı için benim öncelikli amaçlarımdan bir tanesiydi. İtalya ligi de bu manada bana değerli kazanımlar sağlayacak buna eminim. Çok heyecanlıyım benim için hoş bir tecrübe olacak. İtalya’da bir hentbolcu olarak ülkemi de düzgün biçimde temsil etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.” biçiminde konuştu.

Seri A’da Securfox Ferrara ismiyle çaba eden Ariosto Pallamano Ferrara, 12 maçta 10 puanla 8. sırada yer alıyor.