Gözü yaşlı veda

Podhani

Global Mod
Global Mod
Ağustos’un birinci haftasında Vogue için yazdığı makalede Amerika Açık’ta son defa kortlara çıkacağını ve turnuva sonunda tenis mesleğini noktalayacağını açıklayan Serena Williams için veda gecesi yaşandı.

Kariyerinin son turnuvası olan Amerika Açık’ın birinci çeşidinde Danka Kovinic’i 6-3’lük iki setle 2-0 geçen, ikinci çeşitte dünya 2 numarası Anett Kontaveit’i 7-6, 2-6 ve 6-2’lik setler kararı 2-1 yenen Serena Williams için veda üçüncü çeşitte yaşandı. 40 yaşındaki Amerikalı raket, üçüncü çeşit maçında Avustralyalı rakibi Ajla Tomljanovic’e 7-5, 6-7, 6-1’lik setler kararı 2-1 yenilerek turnuvadan elenip tenis mesleğine nokta koymuş oldu.

30 BİN SEYİRCİ TAKİP ETTİ

Dünyanın en büyük tenis stadumu olan Arthur Ashe’de oynanan Serena Williams’ın maçını, birinci iki cinste olduğu üzere yaklaşık 30 bin kişi canlı takip etti. Mesleğinin 1014. ve son maçına çıkan Serena Williams, maç sırasında ve sonunda ağır dayanak aldı.

MAÇ SONUNDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

1999 yılında birinci grand slamini kazandığı Amerika Açık’ta tenis mesleğini noktalayan Serena Williams, gayretin akabinde verdiği kort için röportajda gözyaşlarını tutamadı.

Serena Williams veda konuşmasında; “Bugün burada ve yıllardır yanımda olan herkese teşekkür ederim. Her şey anne ve babamla başladı. Onlara minnettarım. Baba, biliyorum ki şu anda beni izliyorsun. Teşekkürler. Sanırım bunlar memnunluk gözyaşları, yani umarım öyledir. Venus olmasaydı Serena olmazdı. Bugün burada olmamın tek ve en değerli niçini Venus Williams’tır. Teşekkürler Venuz. Hepinize teşekkürler. hayatımda yaşadığım en hoş süreçti.” kelamlarını kullandı.

“ÇOCUKKEN ONU İZLEDİĞİMİ HATIRLIYORUM”

Serena Williams’ı turnuva dışına iten Ajla Tomljanovic ise maç daha sonrası; “Serena’nın bu Spor için yaptıkları inanılmaz. Daha evvel hiç karşılaşmamıştık, bırakacağını öğrendiğimde onunla oynayamamış olmaktan dolayı üzülmüştüm lakin bu maçla bu ayrıcalığa eriştim. Küçük bir çocukken onun finaller oynayıp kazanmasını izlediğimi hatırlıyorum. Serena’yı en az sizin sevdiğiniz kadar seviyorum. Benim için ve tenis için yaptıkları inanılmaz. Çocukluğumda onu tüm o finallerde izlerken, onunla mesleğinin son maçında oynayacağımı hiç düşünmemiştim. Bu benim için de gerçek üstü bir an. Beni yeneceğini düşünmüştüm. O Serena. Son puana kadar kazanma talihinin olduğunu ve kim bilir kaç maç puanına gereksinimim olacağını biliyordum, o bu biçimde biri. Bence çocuklar için hayal kurmanın beden bulmuş hali Serena. Tüm kalbimle ona teşekkür ederim. O tüm vakit içinderın en yeterlisi. Nokta.” diye konuştu.

BAŞARILARLA DOLU KARİYER! EN BÜYÜK REKORU KIRAMADI…

40 yaşında, evli ve bir çocuk annesi olarak tenisi bırakan Serena Williams, 1995 yılında başladığı profesyonel tenis mesleğinde epeyce ve büyük başarılara imza attı. Toplam 23 grand slam zaferi bulunan Williams, 4 olimpiyat altın madalyası(1 kere tekler, 3 sefer çiftler) ve 73 tekler şampiyonluğu kazandı.

Katıldığı 39 grand slamin 23’ünü kazanan Serena Williams, Margaret Court’un 24 slamlik rekorunu kırmayı epey sefer denedi lakin bir türlü başaramadı.