Giulia Dido, La Spezia tesisinde üretim programlarından sorumlu ilk kadın

VividLol

New member
Giulia şöyle diyor: “Küçükken Deniz Müzesi'ni ziyaret etmiştim ve bu konu beni büyülemişti.” İşletme mühendisliği diplomasının ardından Giulia'nın “yüksek teknolojik yoğunluğa sahip, güzel ve teşvik edici bir gerçeklik” olarak tanımladığı La Spezia'daki Leonardo tesisine ulaşan profesyonel kariyeri bu şekilde başladı.

Bu makale Giulia'nın şirketimizdeki kariyerinin aşamalarını yeniden izlemesi için bir fırsattır. Mezun olduktan hemen sonra Leonardo tarafından işe alındı ve o zamandan beri hiç durmadı, giderek artan sorumluluk gerektiren pozisyonlarda bulundu. Bugün deniz savunma sektöründe Üretim Program Müdürü görevini üstlenen ilk kadındır. Onun sorumluluğu “üretim hattındaki birden fazla ürünü yönetmek, bunların zamanında ve beklenen maliyetlere tam uygun şekilde teslim edilmesini sağlamak.”

Giulia, kişisel ve profesyonel gelişimine vurgu yapmanın yanı sıra, Leonardo'nun sunduğu kariyer fırsatlarını da vurguluyor. “Şirket yalnızca mezunlara değil, aynı zamanda her şeyden önce teknisyenlere de fırsatlar sunuyor ve ağırlıklı olarak bölgedeki okullardan ve eğitim kurumlarından yararlanıyor.”