Galatasaray’lı Emre Kılınç’a övgü: Artık bu takımın en değerli oyuncularından biri rolünde

Podhani

Global Mod
Global Mod
Harika Lig’in 23. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray’a konuk oldu. Sarı-kırmızılıların uzun müddet 1-0 önde götürdüğü müsabakayı Trabzonspor, 2-1’lik skorla kazandı.

TRT Spor’da konuşan Nihat Kahveci, Galatasaray’ı değerlendirirdi ve teknik yönetici Domenec Torrent ile Emre Kılınç hakkında açıklamalarda bulundu.

Nihat Kahveci: ‘’Domenec Torrent’in birinci iki maçta bir dokunuşunu nazaranmedim, Hatay deplasmanı ve iç alandaki Kasımpaşa. Lakin Trabzonspor maçında yeni teknik yönetici Domenec’in biraz dokunuşunu gördüm. Nasıl bir Galatasaray? Öncelikle takım seçimi, tahminen unutulan Emre Kılınç artık bu takımın en kıymetli oyuncularından biri rolünde. Zira İspanyol bir teknik yönetici sağ ön taraf, sol ön tarafta oynayan oyuncunun, ardı dönük oynamasını bilmeyi, ayaklarının pak olmasını, içeri girip şut atmasını, forveti ikilemesini ister. Oradan da sağ beki ve sol beki çıksın diye. Bunları gördüm, önde basan Galatasaray gördüm birinci yarıda epey koşan bir Galatasaray gördüm.’’ dedi.