CyberX – Mind4Future: siber güvenlikte deneyimsel eğitim

VividLol

New member
Bugünün zihinlerini yarının işleri için eğitmek. Bu, CyberX – Mind4Future tarafından düzenlenen gelişmiş bir deneyimsel siber güvenlik eğitim projesinin amacıdır. Siber 4.0ile ortaklaşa son derece uzmanlaşmış ulusal siber güvenlik becerileri merkezi Leonardo. Girişim için öğrenciler Cyber 4.0’a katılan üniversitelerde (Rome’s Sapienza, Tor Vergata, Roma Tre ve LUISS Guido Carli, Biomedical Campus, the University of Tuscia, the University of Cassino and Southern Lazio ve the University of L’Aquila) kayıtlı bilgi teknolojisi, endüstri ve bilgi mühendisliği alanlarında üç yıllık lisans programlarının ve yüksek lisans programlarının son yılı ve Matematik, Fizik, Veri Bilimi, Yönetim ve Bilgisayar Bilimleri dereceleri. Proje ile uyumlu Leonardoiçindeki ortaklıkları güçlendirme stratejisi Eğitim sistemi becerileri geliştirmek için kritik bir unsur olarak, işe alma yeteneklerve sürekli gelişen bir yapı oluşturmak ve sürdürmek yenilik ekosistem.

proje zaman çizelgesi

Projeye katılım çağrısı 19 Aralık 2022 tarihinde yapılmış olup, adaylık başvuruları yapılabilecektir. 25 Ocak 2023’e kadar https://bit.ly/3iWQyzx adresindeki formu doldurarak.

Şubatta, ileri eğitim şifreleme, bilgisayar ağ güvenliği, ikili kod analizi ve sistem ve ağ güvenliği dahil olmak üzere birçok konuya odaklanan oturumlar çeşitli üniversitelerde gerçekleşecektir.

Bunu Mart ayında iki CyberX – Mind4Future etkinliği takip edecek. sürükleyici eğitim: öğrencilerden giderek daha karmaşık hale gelen bir dizi siber güvenlik sorununu çözmelerinin isteneceği ve Leonardo’nun tescilli “Cyber Range” hakkında uygulamalı eğitimin isteneceği bayrak yakalama stilinde bir yarışma platformu. Bu platform, simüle edilmiş bir ortamda saldırı ve savunma tatbikatlarının yürütülmesine izin verir ve karmaşık siber-fiziksel sistemlerin gerçekçi reprodüksiyonlarını sağlar.

Eğitim programı, Nisan ayında düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek. on burs en çok hizmet veren katılımcılara.

İnsan sermayesinden en iyi şekilde yararlanmak: yenilikçi bir öğretim modeli

Eğitim projesi, geleneksel sınıf eğitimi ile laboratuvar ve oyun etkinliklerini birleştiren bir öğretim modelini benimser. sürükleyici deneyimsel program üst düzey siber güvenlik profesyonellerini eğitmeyi amaçlayan platformları kullanmak. Bu araçları kullanmak iyileştirir zor güvenlik yetenekler Ve terfi kesişen yumuşak becerilerkatılımcıların iletişim kurma, ekip olarak çalışma, anlaşmazlıkları çözme ve toplu tartışma sürecini takiben karar alma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak.