Bütünsel eğitim nedir ?

Podhani

Global Mod
Global Mod
Butunsel Egitim: Tanm ve Ozellikleri

Butunsel egitim, ogrencilerin hem bireysel hem de orgunsel olarak egitim, gelisim ve ogrenme sureclerinin bir araya gelerek bir butun olarak ele alnmas anlamna gelmektedir. Butunsel egitim, ogrencinin fiziksel, sosyal, kulturel ve duygusal gelisimini kapsayan, daha iyi bir egitim ortam olusturmak amacyla tasarlanms bir yaklasmdr.

Butunsel egitim, ogrencilere ayn anda fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelisim saglamak icin tasarlanms bir yaklasmdr. Boyle bir yaklasm, ogrencilere birbirleriyle ve cevreleriyle etkilesim sureclerinde karslasacaklar problemleri cozme yeteneklerini gelistirmelerine yardmc olur. Butunsel egitim, ogrencilerin kurum icinde ve dsnda etkilesimlerinde karslasacaklar problemleri cozme yeteneklerini gelistirmelerini amaclar.

Butunsel egitim, ogrencilerin gelisimlerinin ozellikleri ve kabiliyetlerine ozgu oldugunu kabul eder. Bu, ogrencilerin ogrenmeyi kolaylastrmak icin bir araya getirilen cesitli ogrenme stratejileri kullanmalarn saglar. Butunsel egitimde, ogrencilerin ogrenme surecleri ogrencilerin gelisimsel ihtiyaclarna ve ogrenme tarzlarna uygun bir ortamda yonetilir.

Butunsel egitim ayrca ogrencilerin kendileriyle ve cevreleriyle etkilesim sureclerinde karslasacaklar problemleri cozme yeteneklerini gelistirmelerine yardmc olur. Butunsel egitim, ogrencileri kendi kendine ogrenme becerilerini gelistirmelerine ve ogrenme sureclerini yonetmelerine yardmc olur.

Butunsel egitim, ogrencilerin ogrenme sureclerinde ozguvenlerini gelistirmelerini ve cesaretlerini arttrmalarn saglamak icin tasarlanmstr. Butunsel egitim, ogrencilerin ogrenme sureclerinde karslasacaklar zorluklar yonetmelerine ve basarl bir sekilde asmalarna yardmc olur.

Butunsel egitim, coklu becerilerin gelistirilmesini ve ogrencilerin basar ve basarszlklarn kabullenmelerini saglamak icin tasarlanmstr.