Ayos Konyasporlu Sinan Sağlam Herkesi yenebilecek bir grup olduğumuzu gösterdik

Podhani

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nin 14. haftasında 20 puan ile 11. sırada bulunan AYOS Konyaspor, yakaladığı 2 maçlık galibiyet serisiyle Play-Off’u hedefliyor. Lige Beşiktaş Emlakjet ve Tofaş galibiyetleri ile süratle başlayan AYOS Konyaspor, üst üste gelen yenilgilerin akabinde tekrar çıkış yakalamak istiyor. Oynadıkları son 2 haftada Galatasaray NEF ve Manisa Büyükşehir Belediye Spor’a karşı galibiyet alarak 2 maçlık galibiyet serisini elde eden yeşil-beyazlı grup, Pınar Karşıyaka çabasının hazırlıklarına sürat kesmeden devam ediyor.

Sezona Galatasaray NEF forması giyerek başlayan ve akabinde AYOS Konyaspor ekibine transfer olan Sinan Sağlam, Konyaspor döneme epey güzel başlayan bir kadro oldu. daha sonrasında biraz bocaladı ve üst üste maç kaybetti, lakin aslında fazlaca daha düzgün bir potansiyele sahip bir kadro. Benim geldiğim son 2 haftada epeyce uygun 2 ekibi yenmeyi başardık. Galatasaray aslına bakarsan ligin en âlâ takımlarından birine sahip, Manisa maçını güç bir biçimde kazandık. Biraz makus başladığımız bir maçtı, ancak kendimiz zora sokup ve yeniden kendimizin zordan çıkardığı bir maç oldu, hoş bir galibiyet aldık. Herkesi yenebilecek potansiyele sahip bir ekip olduğumuzu gösterdik bence, durum bu biçimde olunca âlâ oyuncularla ve düzgün potansiyelle bence her maçı yenmeye çıkmamız gerekiyor diye konuştu.

HEDEF; PLAY-OFF’A GİRMEK

Yeşil-beyazlı formayla 2 kez parkelere çıkma talihi bulan Sağlam, Gaye; Play-Off’a girmek diye düşünüyorum. Her maçı her grubu yenebilecek potansiyele sahip bir grubuz, âlâ ve karakterli oyunculardan heyeti bir kadro. Hoş bir galibiyet serisi yakaladık. 2?de 2 yaptık, bunu uzatabildiğimiz kadar uzatmak istiyoruz. Ben buraya gelmedilk öncede birçok maç son saniyeye kadar gidiyordu. Benim geldiğim 2 maçta da o denli oldu, maçı kazandığımız sürece hiç bir ehemmiyeti yok. Son saniye kazanmışız yahut birinci dönemden itibaren önde gdolayıp kazanmışız kıymetli olan sonuç diye düşünüyorum. Şu an herkes epeyce motive, kadroda her insanın öz inancı âlâ durumda. Formda olduğumuzu düşünüyorum. Üst üste aldığımız 2 galibiyetle grup ortasında olan o özgüveni ortaya çıkardı. Hepimiz maçı kazanmaya çıkacağız epey yeterli durumdayız ve kazanacağımıza da inanıyorum formunda konuştu.