Anagni tesisindeki LPS: çevresel sürdürülebilirlik için model

VividLol

New member
İyileştirme alanları, önceden emprenye edilmiş malzemelerin manuel ve otomatik işlenmesinden polimerizasyon süreçlerine, kimyasal/mekanik işlemlere ve son olarak da kompozitin mekanik işlenmesine kadar tesisin tüm faaliyetlerini ilgilendiriyordu. Tasarım, tek bir operasyondan tüm çalışma alanlarının ve lojistik süreçlerin yeniden düzenlenmesine kadar geniş bir faaliyet yelpazesini kapsıyordu. Pagano, “LPS programı, temelleri insan ve bilgi olan on teknik sütundan oluşur” diye açıklıyor, “ve bu bağlamda Odaklanmış İyileştirme sütunu, proje kalitesi ve niceliği, uygulama süreleri ve ilgili tasarrufların en uygun kombinasyonunu arayarak, LPS metodolojisi tarafından sağlanan araçların kullanımı yoluyla tüm şirket kaynaklarının katılımını en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.”

İnsanların aktif katılımı, Leonardo Üretim Sisteminin gerçek mihenk taşıdır. Lansmanından bu yana sitede 230’dan fazla kişi yer aldı, böylece herkes değişimin bir parçası ve sorumlu olduğunu hissetti. “LPS programının başlangıcı, iş istasyonumun gelişimine katılmamı sağlayarak onu daha güvenli ve verimli hale getirdi” diyor. Temiz Oda Özel İşlemler Operatörü Francesco Costantini.

Şimdiye kadar LPS programından elde edilen sonuçlarla geleceğe bakıyoruz. the Anagni’deki LPS’nin yeni hedefi, üretim hatlarındaki makinelerin güvenilirliğini artırmaktır.. “Planlı bir bakım sistemini hızlandıracağız” diye açıklıyor Emanuele Di Girolamo, Üretim Tesisi Bakım Müdürü“ve ardından duruma dayalı bakım (CBM) gibi daha yüksek profilli bakım modellerine geçin ve öngörücü bakım, artık ulaşılabilecek bir hedef. Kullanımı yapay zeka izin verir veriye dayalı karar verme süreçleri: Di Girolamo, “yeteneklerdeki artış ve kaynaklarımızın katılımı sayesinde bakım maliyetlerinde kademeli bir azalma ile”, herhangi bir arızanın analizini ve müteakip tanımını desteklemek için tesis verileri entegre edilmiştir.