Ahmet Ağaoğlu: “Şampiyonluğumuzu 61 pare top atışıyla kutlayacağız”

Podhani

Global Mod
Global Mod
Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili grubun Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda taraftarı önünde Antalyaspor maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şampiyonluğa kısa bir süre kaldığını belirten Ağaoğlu, “Sadece dakika, saat değil beraberinde puan da sayılıyor. Şampiyonluğa 1 puan var. İnşallah yarınki maçtan dilek ettiğimiz sonuçla ayrılarak 2021-22 Harika Lig dönemini şampiyon olarak bu statta o coşkuyu daima birlikte yaşayacağız” dedi.

“Büyük bir coşku var”

Teknik yönetici Abdullah Avcı’nın uzun vakit daha sonra birinci kez idmanı taraftara açtığını kaydeden Ağaoğlu, “Taraftarın da uzun vakittir bu talebi vardı. Bugün bu gerçekleşecek. Büyük bir coşku var. Sizlerin de takip ettiği üzere son 1 haftadır Trabzon’a gelen uçakların şimdi tamamına yakını dolu. Son 3 gündür hiç birinde yer yok. Kentin nüfusu yaklaşık olarak 2 katına çıktı. Yurt haricinde çalışıp 5 yıldır müsaadeye dahi gelmeyen taraftarlarımız son 3 maça ilgi gösterdiler. Günübirlik maça gidip geldiler. Trabzonspor’da şampiyonluğun coşkusu olağan başka vilayetlere, başka kadroların şampiyonluğundan biraz daha farklı oluyor. Bana bakılırsa de epeyce farklı olacak. Bu farklılıktan neyi kast ettiğimi, grubumuz şampiyon olduğu vakit bütün Türkiye daima bir arada bakılırsacek. Taraftarlarımızdan bilhassa bir ricam var. Coşku, heyecan, kedere ve gözyaşına dönüşmesin. Bununla alakalı olarak sizlerin de malumu, uzun vakittir hem toplumsal tıpkı vakitte medyada ağır olarak iletiler vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“61 pare top atışı yapılacak”

Lider Ahmet Ağaoğlu, taraftarlara da ikazlarda bulunarak, “Coşkumuz, sevincimiz, heyecanımız, hüzne gözyaşlarına dönüşmesin. Bildirimiz şu bir birimize sarılalım, lakin silaha sarılmayalım. Alışılmış bu biçimde bir bildirisi vermek, daima bu çağrıyı yapmak beğenilen bir şey değil. Lakin şu biçimde bir şey söyleyeyim, o silah sesi yahut silahın namlusundan çıkan ses bir mana tabir ediyorsa, inşallah istek ettiğimiz puanı alıp şampiyona olduğumuz takdirde yarın akşam ben kendilerine kelam veriyorum şampiyonluğumuzu 61 pare top atışıyla kutlayacağız. Her biçimde 61 pare top atışı bütün silah namlularının sesinden çıkan sese bedel. 3 farklı yerden de havai fişek gösterisi ile kutlayacağız” tabirini kullanıldı.

“7 yaşındaki kız çocuğu da ağlıyor, 70 yaşındaki dede de ağlıyor”

Ağaoğlu, şampiyonluğun kendisine neler hissettirdiğini formundaki bir soru üzerine ise, “Sorumluluğu üzerine almış uçağın pilotu biraz dertli seyahatten daha sonra o uçağı indirdiği vakit ona ne hissettiğini sorduğunuzda o da bu karşılığı veremeyebilir. Burada sorumluluğu üstüne alan insanlarız. İdare, idare heyeti üyesi arkadaşlarım, ben, hocamız ağır bir sorumluluk bu. örneğin benim hiç unutamadığım bir şey var. Daha birinci geldiğimiz 3., 4. maçtı birliktelikle sonuçlanmıştı. Tribünün gerisinde 5-6 yaşlarında kız çocuğu daima ağlıyor. Annesinin kucağındaydı. Annesi, ‘Kızım bana söyleme lidere söyle’ dedi. niye ağladığını sorduğumda, ‘Başkanım biz niye daima kaybediyoruz.’ Lakin örneğin sahiden benim içime kaygı olmuştu. 7’den 70’e Trabzonspor’u, benliğinde içerisinde o kadar derin yaşayan bir taraftar kümesine sahibimiz ki, 7 yaşındaki kız çocuğu da ağlıyor, 70 yaşındaki dede de ağlıyor”

“Bu kadar ağır sorumluluğu olan bir misyonda olduğumuz vakit hisler falan bir kenara duruyor” diyen Ağaoğlu, “Ama örneğin ben idarede olmadığım vakit şampiyonluğa koşarken neler hissediyorsun, hisleriniz neler diye soracak olursanız o hisler epey kabarık hislerdi. Şu an sonlarım alınmış üzereyim. İş nihayete ersin bu biçimde hissederiz” tabirini kullandı.

“3-4 sene sabır dedim”

Ağaoğlu, bakılırsave geldiklerinde sürdürülebilir bir muvaffakiyet ve şampiyonluk için 3-4 yıl sabır rica ettiğini belirterek, “Ama bu asla ve asla Trabzonspor’un 3-4 yıllık süreçte tepenin uzağında kalacağı manasına taşımıyor dedim. Her vakit o yarışın ortasında olacağız. Sürdürülebilir muvaffakiyet için, şampiyonluk için 3-4 yıl sabrınızı rica ediyorum demiştim. Sonunda da, ‘3-4 yıl daha sonraki Trabzonspor’un bütün Türkiye ayakta alkışlayacak’ diye. Bugün bütün Türkiye değilse bile futbolseverler, futbolu seven insanımız iddia ediyorum ki Trabzonspor’un bugün geldiği pozisyonu, hayatış olduğu süreci ve bugün ortasında bulunduğu durumu herbiçimde takdirle karşılıyordur. Ayakta değilse bile eminim oturarak alkışlıyorlardır” halinde konuştu.

Her kadronun savlı bir biçimde yola çıktığını söz eden Ağaoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Sporun ortasında bu var, futbolun ortasında biraz daha fazla var, Türkiye’de biraz biraz daha fazla var. Bu olağandır. Yarışın ortasındasınız, argümanlı bir biçimde yola çıkıyorsunuz. Onun için, yöneticilere burada büyük sorumluluk düşüyor. Şampiyonluk parolası ile, “Biz bu sene şampiyon olacağız” diye yola çıktığınız vakit taraftar ve topluluğunuzu bu ileti doğrultusunda beklenti içine sokuyorsunuz. Biz bunu hiç söylem etmedik. Topluluklar beklenti içine girdiği vakit, onu da yakalayamadığınız yerde, bu sefer de doğal olarak ‘Hakem penaltı çaldı’, ‘Yağmur yağdı’, ben çoksını söyleyeyim; ‘1,5 metreden ofsayt kaldırmayan hakeme niye kaldırmadın diye sorduklarında, ‘Gözüme kar tanesi girdi’ diyeni de var bu ülkede.”

IHA